چند روز یک بار شامپو کنیم ؟

نویسنده : admin 2018/04/20 تعداد نظرات : 0
شامپو تضمینی

شامپو

شامپو

شامپو زدن به مو | مو یک تار نخ است. یک نخ پشمی را تصور کنید: هر چه بیشتر آن را بشویید، ظاهر بدتری پیدا می کند. برای همین نیازی به شست وشوی روزانه موها نیست. هر چه موهای شما بلندتر، زبرتر و فرفری تر باشد، باید بین زمان شست وشو مدت زمان بیشتری باشد.

دکتر هیتر وولری لوید، مدیر بخش مراقبت های پوست مو نژادی در دانشگاه میامی، می گوید:«به دلیل چربی های روی پوست سر است که به سرعت به روی ساقه مو می آیند. هر چه چربی کمتر باشد مو خشک تر است و نیازی به زیاد شامپو زدن ندارد.»میزان شست وشو با شامپو در افراد مختلف است. چربی و سلول های اضافی پوست سر را از بین می برد.

این کار هیچ فایده ای برای مو ندارد به جز اینکه شما را مجبور می کند برای فرم دادن به موهای خود از مواد آرایشی استفاده کنید. به طور کلی، همان طور که اشاره شد، شست وشوی زیاد برای نخ خوب نیست. شما به سادگی می توانید از پاک کننده های بدون کف و بدون سولفات استفاده کنید که برای مو بسیار مفید خواهند بود. محصولات با ترکیبات طبیعی کف کمتری تولید می کنند با اینکه دارای قدرت پاک کنندگی فراوان با فواید بسیار کم هستند.

نحوه شامپو زدن

شستن مو ها با نوک انگشتان و درست کردن کف در دست به عملکرد شامپو کمک مکیند, حرارت دست ها باعث ترکیب بهتری از کف  و شست و شو بهتر مو میگردد, همچنین استفاده از آب سرد یا ولرم  نه صرفا جهت شامپو زدن بلکه آب داغ روغن سر را از بین میبرد برای شستن سر و از بین بردن الودگی سر میباشد .  در هنگام استفاده از شامپو ضد ریزش مو  چرخش دست  ها روی سر علاوه بر عملکرد بهتر شست و شو باعث گردش خون بیشتر فولیکول ها میشود .

ریزش مو

درمان ریزش مو سر و رویش مجدد با محصولات تخصصی

درمان ریزش مو