درمان ریزش مو با استفاده از پیاز

نویسنده : admin 2019/01/07 تعداد نظرات : 0
درمان ریزش مو سر

درمان ریزش مو سر

درمان ریزش مو سر  |کم پشتی و ریزش موی سر را تا حدودی همه ی افراد تجربه می کنند. تغییر الگوی رژیم غذایی افراد در عصر حاضر یکی از علت های اصلی ریزش موی سر است. نسخه های گیاهی و خانگی برای درمان ریزش موسر را می توان برای حل این مشکل استفاده کرد. این دسته از توصیه ها و روش ها تاثیراتی ثابت شده و بدون عوارض را بر روی تقویت و رشد مو دارند. درمان ریزش مو  و پرپشتی سریع موی سر با استفاده از پیاز

پیاز به دلیل داشتن مقدار قابل توجهی گوگرد به رشد و تقویت مو کمک می کند. استحکام موها به دلیل وجود پروتئین و کراتین موجود در بافت داخلی پیاز می باشد. در واقع یکی از علت های اصلی ریزش مو کمبود گوگرد و پروتئین در این بخش بدن انسان است.آب پیاز ترکیبات فوق العاده ای برای رشد و پرپشت شدن موها دارد و

برای درمان ریزش مو سر بسیار مفید می باشد. آب پیاز همچنین برای مقابله با آلوپسی یا طاسی منطقه ای بسیار موثر است.برای درمان ریزش مو  با استفاده از پیاز و آب پیاز روش های مختلفی وجود دارد که در ادامه شما را با راه کارهایی آشنا خواهیم کرد.

درمان ریزش مو سر به کمک آب پیاز

بعد از پوست کندن و شستشوی پیاز آن را چند قطعه کنید و داخل میکسرخوب میکس کنید. پس از میکس آن را از صافی رد کیند تا بتوانید آب آن را جدا کنید.

ریشه و ساقه موهایتان را با آب پیاز ماساژ دهید و حدود ۳۰ الی ۴۰ دقیقه اجازه دهیدتا روی سرتان بماند. سپس با شامپو موهایتان را شسته آبکشی نمایید. این روش را هفته ای یکبار انجام دهید. تهیه ماسک مو با آب پیاز و روغن نارگیل برای پرپشتی مو

طبق دستور قبلی آب پیاز را تهیه نموده و با روغن نارگیل به خوبی باهم مخلوط کنید. چند قطره از یک روغن دیگر مثل روغن زیتون به مواد ماسک مو اضافه کنید. این ماسک را به خوبی روی سر ماساژ داده و اجازه دهید به مدت ۱ الی ۱٫۵ ساعت روی پوست سر باقی بماند. سپس با آب گرم و شامپو بشورید.

این ماسک علاوه بر درمان ریزش مو سر به پرپشت شدن موهایتان کمک می کند. این ماسک را بیشتر از یکبار در طول هفته استفاده نکنید.

درمان ریزش مو سر  با ماسک آب پیاز و عسل

دو قاشق غذاخوری آب پیاز را با یک قاشق غذاخوری عسل مخلوط کرده و یشه و ساقه مو را به طور کامل به این ماسک آغشته کنید. اجازه دهید حدود ۱۵ دقیق روی سر بماند، سپس با آب گرم و شامپو شستشو دهید. استفاده از این ماسک را هفته ای یکبار توصیه می کنیم.

روش دیگری برای تهیه ماسک آب پیاز و عسل برای درمان ریزش مو سر وجود دارد. بدین صورت که یک چهارم فنجان آب پیاز خام را با ۱ قاشق غذاخوری عسل مخلوط نموده و موها را با این ماسک ضد ریزش مو به خوبی ماساژ دهید. این ماسک یکی از بهترین ماسک های هندی ها برای درمان ریزش مو سر می باشد.

درمان ریزش مو سر با ماسک پیاز و روغن زیتون

یک عدد پیاز کوچک میکس شده را با ۲ قاشق غذاخوری روغن زیتونو یک فنجان آبجو مخلوط نمایید. پوست سر را به ماسک آغشته کنید تا به مدت یک ساعت روی سر بماند. سپس از این مدت موهایتان را شسته و خشک نمایید. نکته ی که در استفاده از این ماسک ها باید به آن توجه کنید این است که قبل برخی افراد به آب پیاز و خود پیاز حساسیت دارند.

بنابراین قبل از استفاده حتما یک تست نمایید تا در صورت عدم حساسیت طبق دستورالعمل از ماسک ها مصرف نمایید. شاید این پرسش در ذهنتان ایجاد شود که چرا آب پیاز برای رشد و تقویت  و درمان ریزش موسر موثر است. در پاسخ به این پرسش باید گفت: آب پیاز با افزایش سطح آنزیم آنتی‌اکسیدانی کاتالاز باعث افزایش سرعت رشد مو می‌شود.

این آنزیم به تجزیه‌ی پراکسید هیدروژن کمک می‌کند، و به همین خاطر باعث بهینه‌سازی چرخه رشد مو می‌شود.همچنین گوگرد موجود در آب پیاز باعث تغذیه فولیکول‌های مو می شوند. گوگرد برای احیای فولیکول‌های مو بسیار ضروری است. آنتی‌اکسیدان‌های موجود در پیاز از سفید شدن زودرس مو جلوگیری می‌کنند و شروع آن را به تعویق می‌اندازند.

به دلیل غنی بودن پیاز از خواص ضد باکتری، کمک می‌کند تا پوست سرتان سالم و عاری از عفونت باشد، و در عین حال رشد مو را به طور چشمگیری بهبود می‌ بخشد. همین خواص پیاز به کنترل شوره‌ی سر نیز کمک می‌کند.

درمان ریزش مو سر به کمک آب پیاز و روغن کرچک

دو قاشق غذاخوری روغن کرچک را با دو قاشق غذاخوری آب پیاز مخلوط کنید تا خلوط حاصل یکدست و صاف شود.این محلول را روی سرتان بمالید و خوب ماساژ دهید و بگذارید تا ۱ ساعت روی سرتان بماند. ماسک را پس از یک ساعت با آب گرم و شامپو بشورید. این ماسک را می توانید چند روز درمیان مصرف نمایید.

روغن کرچک یکی از بهترین روغن ها برای تقویت و درمان ریزش مو سر می باشد. استفاده ار این روغن به مرور باعث پرحجم شدن موهایتان می شود.

ماسک تخم مرغ و آب پیاز برای درمان ریزش مو سر

یک قاشق غذاخوری آب پیاز را یک عدد تخم مرغ کامل حسابی به هم بزنید تا صاف و یکدست شود. این ترکیب را روی پوست سر و موهایتان بکشید.می توانید برای از بین بردن بوی پیاز ۲ یا ۳ قطره روغن معطر اسطوخودوس و یا رزماری به ترکیب اضافه نمایید.

پس از آنکه این ماسک حدود نیم ساعتی روی سرتان ماند، با آب سرد و شامپو شستشو دهید. آب سرد از پختن تخم مرغ روی سرتان جلوگیری می کند. مصرف این ماسک هفته ای ۱ الی ۲ بار توصیه برای درمان ریزش مو سر سرتوصیه می شود. پروتئین موجود در تخم مرغ باعث تغذیه موی سرتان می شود .

تقویت و درمان ریزش مو سر با پیاز و زنجبیل

یک قاشق غذاخوری آب زنجبیل را با یک قاشق غذاخوری آب پیاز مخلوط کنید. این ماسک را روی پوست کف سرتان بمالید و کمی به آهستگی ماساژ دهید و بگذارید تا ۳۰ دقیقه روی سرتان بماند. سپس با آب گرم و شامپو شستشو دهید. این ماسک را چند روز درمیان می توانید تهیه و استفاده کنید. زنجبیل خاصیت ضد التهابی دارد و به طور چشمگیری در هومیوپاتی و طب چینی مصرف می شود. زنجبیل باعث افزایش گردش خون شده و به تقویت مو کمک می کند.

ریزش موی سر یکی از مشکلاتی است که بسیاری از افراد با آن دست و پنجه نرم می‌کنند. هر فردی به نوبه خود به دنبال راه حلی برای درمان ریزش مو می‌گردد. ریزش روزانه بین ۵۰ تا ۱۰۰ تار مو طبیعی است و اگر تعداد تار مو بیش از این باشد، نشان می‌دهد فرد دچار ریزش مو شدید شده است. همیشه پیشگیری بهتر از درمان است. پس برای جلوگیری از ریزش مو پیشگیری مهم‌ترین توصیه است.

مو هم مانند هر قسمت و هر عضو دیگری از بدن نیاز به مواد غذایی کافی دارد تا بتواند رشد کند و از سلامت خوبی برخوردار شود. مو به دلیل اینکه در معرض محیط بیرونی و هوای آلوده قرار دارد، مراقبت بیشتری می‌طلبد. در ادامه توصیه‌هایی را مطرح می‌کنیم که رعایت کردن آنها می‌تواند برای جلوگیری از ریزش مو مفید باشد. برای جلوگیری از ریزش مو شامپو کردن روزانه مو را ترک کنید

ریزش مو مردان

استفاده از انواع شامپو و نرم‌کننده از برخی جهات مانند تمیزی و بهداشت فردی مفید هستند، ولی اگر هر روز از این مواد شیمیایی استفاده کنید، به زودی تأثیرات منفی خود را بروز می‌کنند. در این حالت است که موی شما رو به خشکی می‌رود و تارهای مو دچار آسیب‌دیدگی می‌شوند. پس شامپو کردن روزانه خود را به دو تا سه بار در هفته کاهش دهید تا بدانید یکی از علل ریزش مو چه بوده است.

بسیاری از محصولات زیبایی و آرایشی که برای مو استفاده می‌شوند، به دلیل داشتن مواد شیمیایی برای مو مضر هستند و در صورت استفاده بیش از حد، باعث خراب شدن، ضعیفی مو و در نهایت ریزش آنها می‌شوند. بعد از رنگ کردن مداوم مو با رنگ موهای شیمیایی مدتی به تارهای موی خود استراحت بدهید و اجازه دهید رنگ طبیعی خود را نشان دهند. بهتر است محصولات گیاهی کامل و تضمین شده را خریداری کنید. بعد از استفاده مکرر از محصولات آرایشی، موهای خود را با ماسک و تقویت‌کننده‌ها تیمار کنید تا موجب ترمیم مو شود.
مواد غذایی مناسب مصرف کنید

تقویت موی سر

هر فردی برای حفظ سلامتی بدن و مغز روزانه به غذا و میوه‌های با مواد مغزی کافی نیاز دارد. خوراکی‌هایی که دارای ویتامین و مواد معدنی کافی باشند، برای جلوگیری از ریزش مو مفید هستند. اگر سؤالتان این است که برای جلوگیری از ریزش مو چه بخوریم باید به سراغ مواد خوراکی بروید که از نظر پروتئین، اسید چرب امگا ۳، عنصر روی، آهن، ویتامین ب ۱۲، ویتامین آ و سی، منیزیم و سلنیوم غنی باشد. سبزیجات برگی، مغزهای خشکبار، لوبیا و ماهی را در سبد غذایی خود قرار دهید.

صبر کنید تا موها به طور طبیعی خشک شوند

مو پروتئین خالص است و حرارت بالا به پروتئین مو آسیب می‌رساند. زمانی که از سشوار و دستگاه‌های خشک‌کن استفاده می‌کنید، بدون داشتن آگاهی در حال آسیب زدن به موهای خود هستید. اجازه دهید بعد از دوش گرفتن و شستشوی مو، خودشان به صورت طبیعی خشک شوند تا پروتئین و همچنین تارهای مو استحکام بیشتری پیدا کنند و با محیط بیرون در تبادل قرار گیرند. حرارت بالا باعث خرد شدن و شکستن تارهای مو می‌شود.

اگر می‌خواهید موهای خود را حالت دهید، آنها را صاف و یا فر کنید، از دستگاه‌های مطمئن استفاده کنید، همچنین سری داغ آنها را برای طولانی مدت روی موی خود قرار ندهید و هر ۱۰ ثانیه دستگاه را جا به جا کنید. این نکته را در نظر داشته باشید که اگر حرارت بالای وسیله حالت‌دهنده شما، گوش یا انگشتان دستتان را می‌سوزاند، یعنی حرارتش بسیار بالا است و می‌تواند به همان اندازه موجب سوختن مو هم بشود.

برخی محصولات مانند اسپری‌های مقاوم به دمای بالا، آسیب‌رسانی حرارت به مو را کمتر می‌کنند. قبل از حالت دادن موهای خود در مواقع اضطراری از این محصولات استفاده کنید. مو را هر چند وقت کوتاه کنید

ریزش مو در زنان یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای مبارزه با موخوره، بریدن آنهاست. بسیاری از افرادی که موهای پرپشت و خوبی دارند اعتراف می‌کنند که موی خود را به صورت مرتب و هر چند وقت یک‌بار (هر سه ماه) کمی کوتاه می‌کنند و به همین علت است که مو سالم و بدون موخوره به نظر می‌رسد. اگر نمی‌خواهید هزینه زیادی را صرف آرایشگاه و اصلاح کنید، یک قیچی دست بگیرید و فقط تارهای دارای موخوره را کوتاه کنید. کوتاهی هر از گاه مو، موجب رویش مجدد مو می‌شود.


مدل موهای آزاردهنده را انتخاب نکنید برخی از مدل‌های مو مانند موی دم اسبی، انواع مدل بافت مانند بافت‌های آفریقایی یا هر مدل دیگری که موجب کشیده شدن تارهای موی شما می‌شود، ریزش مو را افزایش می‌دهد. فشار و کششی که در اثر مدل موهای عجیب و آزاردهنده به تارها وارد می‌گردد، باعث جدا شدن موها از ریشه می‌شود. اگر می‌خواهید موی خود را ببندید، از کش و گیره‌هایی استفاده کنید که فلز نداشته باشند و از جنس پلاستیکی نباشند چون این جنس‌ها موها را بیشتر اذیت می‌کنند. برس زدن مو را فراموش نکنید

جلوگیری از ریزش مو شانه کردن مو عادت بسیار خوبی است که علاوه بر حفظ نظم و مرتب بودن ظاهر موها، به بهداشت فردی هم کمک می‌کند. موهای خود را در حالت خیس شانه نزنید. سعی کنید شانه‌ای را انتخاب کنید که دندانه‌های بزرگ و پهن داشته باشد.

بعد از آنکه موهای خود را شانه زدید، نیازی نیست دوباره آن را تکرار کنید یا روزی چند بار این کار را انجام دهید. زیاده‌روی در برس کردن مو باعث ضعیف شدن فولیکول مو می‌شود که می‌تواند ریزش مو را تشدید می‌کند.
برای درمان ریزش مو سر به سراغ محصولات ضد ریزش مو بروید

از آنجایی که حل ریزش مو یکی از دغدغه‌های کارخانه تولید محصولات آرایشی است، به سراغ محصولات مخصوص مانند شامپو ضد ریزش مو بروید که اختصاصاً برای حل این مسئله ساخته شده‌اند. این محصولات مواد مورد نیاز را به موهای شما می‌رسانند، رشد را تقویت می‌کنند و جریان خون را به پوسته سر افزایش می‌دهد. بیشتر بخوانید: ریزش مو؛ علت، جلوگیری و درمان از ماینوکسیدیل و محصولاتی که پزشکان توصیه می‌کنند استفاده کنید

شامپو ضد ریزش مو ماینوکسیدیل یکی از محصولات مشهور و از راه‌های جلوگیری از ریزش مو در مردان و زنان است که در بسیاری از داروخانه‌ها به فروش می‌رسد. این محصول به شکل مایع یا فوم تولید می‌شود و در محل ریشه مو استفاده می‌گردد. ماینوکسیدیل فولیکول‌های مو را تحریک می‌کند و موجب رشد سریع مو در کمتر از ۶ ماه می‌شود. می‌توانید ماینوکسیدیل ۲% یا ۵% را با توجه به میزان ریزش موی خود تهیه کنید. پزشکان متخصص مو و بسیاری از داروخانه‌ها محصولات مختلف برای درمان ریزش مو را هم توصیه می‌کنند. از عوارض آنها اطلاعات کسب کنید و سپس به سراغ مصرفشان بروید.


ماساژ سر را فراموش نکنید ماساژ سر و پوسته آن می‌تواند به حل مشکل ریزش مو کمک کند. زمانی که موهای خود را در حمام شامپو زده‌اید، کمی کف سر را ماساژ دهید. این کار باعث بهبود گردش خون در پوسته سر می‌شود و رشد مو را تحریک می‌کند. انگشتان خود را به آهستگی و به شکل دورانی روی تمام سر حرکت بدهید. می‌بینید که با ماساژ سر استرس شما هم کم خواهد شد و آرام می‌شوید. برای تقویت مو برای درمان ریزش مو سر از روغن‌های طبیعی استفاده کنید

برخی از روغن‌های طبیعی گیاهی از زمان‌های قدیم برای افزایش رشد مو و به عنوان یکی از راه‌های درمان ریزش مو در زنان و مردان استفاده می‌شدند. روغن سیاه دانه، روغن بادام شیرین، روغن نارگیل و … از جمله محصولات طبیعی برای درمان خانگی ریزش مو هستند که برای تقویت موی سر مفیدند. در مورد نتیجه‌ای که این روغن‌ها به جای می‌گذارند باید این نکته را در نظر داشته باشید که خالص بودن و طبیعی بودن این روغن‌ها بسیار مهم است. اگر موادی غیر از آنچه باید در تهیه آنها استفاده شده باشد، نتیجه‌ای که مورد انتظار است، حاصل نمی‌شود.

ریزش مو برای بسیاری از افراد ممكن است رخ دهد اما این اتفاق بیشتر برای خانم‌ها یك امر وحشت‌آور است. به همین خاطر بهتر است راه‌های دیگری را امتحان كنید. از این طریق نه‌تنها ریزش موهای‌تان متوقف خواهد شد بلكه می‏توانید منتظر رویش موهای جدیدتان باشید.

به خاطر داشته باشید گاهی اوقات ممكن است بدن شما به دلیل كمبودهایی كه دارد مشكلاتی از قبیل ریزش مو برای‌تان به ارمغان بیاورد. در این مواقع زیاد جای نگرانی نیست زیرا با طی دوره درمان مشخص شما می‏توانید مشكل خود را به پایان برسانید چراكه مكمل‌هایی وجود دارند كه مخصوص مو‌ها ساخته شده‌اند. این مكمل‌ها حاوی ویتامین‌ها و مواد معدنی هستند. در اینجا می‌توان به چند نوع از آنها اشاره كرد: هیرویت، اكوفن، سیستین ب ۶ و. . . از جمله مكمل‏هایی هستند كه می‏توانند در درمان و بهبود این مشكل كمك‌كننده باشند. در مورد مصرف این موارد حتما با پزشك مشورت كنید.

گاهی اوقات روش‌های موضعی می‏توانند از دیگر راه‌های چاره باشند. افرادی كه مثل شما دچار ریزش مو شده‌اند، می‌توانند از آنها برای تقویت و رشد موهای‌شان استفاده كنند چراكه این محلول‏های موضعی ادعا دارند كه در بهبود مشكل ریزش مو تاثیرگذارند. البته این ادعا برای خیلی از افراد به اثبات رسیده است.

شامپوهای ضدریزش مو یكی دیگر از راه‌هایی است كه برای جلوگیری از ریزش موها توصیه می‏شود. اما چقدر به درمان این نوع از شامپوها اعتقاد دارید؟ شاید خیلی از افراد با مصرف شامپو ضد ریزش مو به درمان قطعی دست پیدا نكرده ‏اند یا در داروخانه‌ها به دلیل تنوع در برندها كمی دچار سردرگمی شده ‏اند . برای جلوگیری از ریزش مو از این رفتارهای غلط دوری كنید


گاهی اوقات رفتارها و عادت‌های اشتباه ما ممكن است به‌طور ناخودآگاه باعث ضعیف شدن موها شوند. در صورتی كه اصلا خودمان خبر نداریم كه این كارها ممكن است یكی از علت‌های عمده ریزش موهای‌مان باشد؛ زمانی كه می‏توانیم با كنترل و ترك عادت‏های‌مان از بروز این اتفاق جلوگیری كنیم، چرا دست به كارهای دیگر می‏زنیم؟! اگر از اشتباهات خود بی‌خبر هستید بهتر است نگاهی به موارد زیر بیندازید: – از بستن محكم موها با تل سر یا كش خودداری كنید.


– موهای‌تان را به‌صورت عادتی نكشید و دور انگشت خود نپیچید!
– از برنامه غذایی كامل كه حاوی تمام مواد غذایی، میوه و سبزیجات است، استفاده كنید . این ماسك‌ها جادو نمی‌كنند اما درمان ریزش مو غیرممكن نیست
روش‌هایی كه در بالا ذكر شد، شاید برای اجرا آسان‌تر باشند اما بهتر است از تاثیر مواد طبیعی غافل نشویم. به همین خاطر توصیه می‏كنیم روزی ۱۵ دقیقه از وقت‌تان را صرف این كار كنید حتی می‏توانید یك روز وقت بگذارید و ماسك مورد نظرتان را برای چند روز آماده كنید.

کاشت مو,ترمیم مو بدون جراحی,عکس ترمیم مو

– آب سیر و پیاز برای تحریك رشد مو: نصف یك پیاز قرمز متوسط را خرد كرده و با چهار حبه سیر مخلوط كنید، سپس آنها را با دو لیوان آب + دو قاشق غذاخوری دارچین به‌مدت ۱۵ دقیقه بجوشانید. بعد از ۱۵ دقیقه آنها را از روی حرارت‌ بردارید و به‏مدت چهار روز به همان صورت در جایی بگذارید بماند. بعد از چهار روز محلول را صاف كرده و داخل شامپو بریزید و هر بار سر خود را با آن شست‌وشو دهید.

– ماسك شیر و جو ضد ریزش مو: یک قاشق غذاخوری آرد جو + یک قاشق غذاخوری روغن بادام+ یک قاشق غذاخوری شیر را مخلوط كنید و خمیر حاصل را روی سر بمالید. بعد از دو دقیقه با آب و شامپو بشویید.- ماسك تخم‌مرغ و چای سبز (دم‌كرده) برای افزایش جریان خون پوست سر: یک عدد تخم‌مرغ كامل را با چنگال بزنید. سپس یک قاشق غذاخوری چای سبز دم‌كرده + یک قاشق غذاخوری پودر خردل را با آن مخلوط كرده و به موها بمالید. پس از ۲۰ دقیقه با آب و شامپو موهای خود را بشویید.درمان رویش مجدد مو

– ماسك تخم‌مرغ و آب سیب‌زمینی: آب سه عدد سیب‌زمینی را بگیرید، یک عدد تخم‌مرغ و یک قاشق غذاخوری عسل را با آن مخلوط كرده و روی موها بمالید؛ بعد از ۱۵ دقیقه می‌توانید موهای خود را بشویید.- ماسك تخم‌مرغ و ماست: یک عدد تخم‌مرغ + دو قاشق غذاخوری ماست ساده+ یک قاشق غذاخوری روغن خردل+ یک قاشق غذاخوری آبلیمو را مخلوط كرده و روی موها بمالید. پس از ۳۰ دقیقه با آب محلول را از روی سر خود بشویید.